Skip to content Skip to navigation

Triathlon Summer Series 2011/12 - Race 4

Due to timing software upgrade issues we may have missed your time.  Please contact us if incorrect or if you're not listed

 

Long Course

Place First Name Surname Event Time Category
1 Mitchell Rutter 1:00:12 Under 16 Male
2 Ollie Jones 1:02:06 Junior Male
3 Struan Webb 1:02:54 Open Male
4 Jamie Gillespie 1:04:28 Under 16 Male
5 Andrew Kerr 1:04:56 Open Male
6 David Fryer 1:05:27 Open Male
7 Phillip Prujean 1:08:05 Vet Male
8 Dave Scott 1:09:08 Vet Male
9 Richard Hughes 1:09:48 Open Male
10 Hayden Washington-Smith 1:09:49 Under 16 Male
11 Andrew Martin 1:10:11 Vet Male
12 Juanita Paterson 1:11:13 Open Female
13 Mark Smith 1:12:07 Open Male
14 Janina Kuehn 1:12:56 Open Female
15 Barrie Eccles 1:14:11 Vet Male
16 Robin Mann 1:17:03 Vet Male
17 Craig Wilson 1:17:38 Vet Male
18 Katiana Niwha 1:19:18 Open Male
19 Acacia Newell 1:19:37 Open Female
20 Kevin Palmer 1:20:12 Vet Male
21 John Brenkley 1:20:20 Vet Male
22 Viv Phillips 1:20:50 Vet Female
23 Simon Byrnes 1:20:52 Vet Male
24 Wendy Brenkley 1:21:36 Vet Female
25 David Cochrane 1:25:32 Open Male
26 Jo Speary 1:26:50 Vet Female
27 Brad Johnson 1:28:15 Vet Male
28 Amber Brierly 1:29:09 Junior Female
29 Tracey Turner 1:31:01 Open Female
30 Gabrielle Scott 1:31:38 Vet Female
31 Carolina Diaz 1:32:17 Open Female
32 Jacinta Robertson 1:32:33 Open Female
33 Trudi Team 1:33:05 Team
34 Emma Costello 1:35:54 Open Female
35 Christy Getzlaff 1:37:54 Open Female
36 Michael Ryan 1:39:07 Vet Male
37 Jake Jackson-Grammer DNF Under 16 Male
38 Gin Ng No Time Open Female

 

Medium Course

Place First Name Surname Event Time Category
1 Platt Team 0:34:43 Team
2 David Martin 0:35:48 Under 16 Male
3 Janoah Smith 0:38:35 Open Male
4 Adam Martin 0:39:10 Under 13 Male
5 Erin Reid 0:40:19 Open Female
6 Thomas Singleton 0:40:32 Open Male
7 Scott Adams 0:42:57 Open Male
8 Kim Scott-Ritchie 0:44:30 Open Female
9 Murray Wilson 0:45:18 Vet Male
10 Marie Kinloch 0:45:57 Open Female
11 Stacey Greaney 0:46:31 Open Female
12 Rachel Wilson 0:46:35 Vet Female
13 Karen Penny 0:47:21 Open Female
14 Kelly McDermott 0:47:36 Open Female
15 Hollie Patete 0:48:39 Open Female
16 Rachel Beaver 0:48:43 Open Female
17 Paul Charsley 0:48:59 Vet Male
18 Anthony Charsley 0:49:06 Under 16 Male
19 Lynette Singleton 0:49:10 Open Female
20 Melissa Price 0:50:30 Vet Female
21 Claire Scott 0:50:31 Vet Female
22 Wendy Allerby 0:51:27 Vet Female
23 Taryn Wilson 0:52:04 Under 16 Female
24 Sarah Warrington 0:55:24 Open Female
25 Emma Claridge 0:55:27 Open Female
26 Maria Greig-Anderson 0:56:25 Open Female
27 Sue Price 0:56:28 Junior Female
28 Jannetta Matthews 0:57:38 Open Female
29 Glenda Douglas 0:58:14 Vet Female
30 Lucas D'arbois 0:58:22 Under 13 Male
31 Phillip Charsley 0:58:37 Under 13 Male
32 Matthew Cooper 0:58:44 Under 13 Male
33 Annette Thomson 0:59:08 Vet Female
34 Raewyn Beattie 0:59:31 Vet Female
35 Sandra Schalk 1:01:25 Open Female
37 Sally Rasmussen 1:03:00 Vet Female
38 Debbie Turner 1:03:46 Vet Female
39 Elly Nederhoff 1:05:42 Vet Female
40 Emma Patrick 1:05:59 Under 13 Female
41 Teodora Reidel 1:08:17 Under 13 Male
42 Karen Higgie 1:12:47 Vet Female
43 Chris Patrick 1:16:35 Under 13 Male
44 Andrew Patrick 1:16:38 Vet Male
45 Stephen Bulkley No Time Vet Male
46 Dale Phillips-Tuivaga No Time Open Female

 

Short Course

Place First Name Surname Event Time Category
1 Ben Orr 0:22:46 Under 13 Male
2 Camryn Mabey 0:23:03 Under 13 Male
3 Melanie Mabey 0:23:06 Vet Female
4 Fergus Washington-Smith 0:23:37 Under 13 Male
5 Sam Leabourne 0:25:09 Under 13 Male
6 Tori Bendall 0:25:25 Under 13 Female
7 Geoff Bendall 0:25:27 Open Male
8 Luke Scott 0:27:07 Under 13 Male
9 Dave Mill 0:27:13 Open Male
10 Logan Timmo 0:28:42 Under 13 Male
11 Tyler Mumby 0:28:42 Under 13 Male
12 Peter Turner 0:29:09 Vet Male
13 Alice Jenkinson 0:29:17 Vet Female
14 Millie Bleackley 0:29:35 Under 13 Female
15 Jenny Fernando 0:30:04 Open Female
16 Samuel Portch 0:31:13 Under 13 Male
17 Karen Munday 0:32:45 Vet Female
18 Megan Chaytor 0:34:13 Under 13 Female
19 Val Spooner 0:34:18 Open Female
20 Jezelle Bidois 0:34:24 Under 13 Female
21 Jamie Teng 0:35:39 Open Female
22 Jerry Teng 0:36:24 Open Female
23 Ambrosio Reidel 0:49:38 Under 13 Male
24 Andres Reidel 0:49:41 Open Male
25 Floor Schalk 1:01:32 Under 13 Female
26 Elise D'arbois 1:14:16 Under 13 Female
27 Hamish Higgie DNF Under 13 Male

 

Duathlon Long Course

Place First Name Surname Event Time Category
1 Gemma Cartwright 1:23:22 Open Female

 

Duathlon Medium Course

Place First Name Surname Event Time Category
1 Megan Booth 1:01:52 Vet Female
2 Sarah Godwin 1:02:28 Junior Female
3 Dale McMillan 1:02:32 Vet Female

 

Duathlon Short Course

Place First Name Surname Event Time Category
1 Jayden Taylor 0:41:10 Under 13 Male
2 Luke Morgan 0:47:28 Under 13 Male