Skip to content Skip to navigation

Triathlon Summer series 2010/11 - Race 4

Long Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Steve Stannard Vet Male 1:06:20  
2 Ollie Jones Junior Male 1:09:09  
3 Matthew Savage Open Male 1:09:33  
4 Luke Woodroff Open Male 1:15:05  
5 David Scott Vet Male 1:16:07  
6 Andy Martin Vet Male 1:17:14  
7 Nathan McHugh Under 16 Male 1:17:43  
8 Jamie Gillespie Junior Male 1:19:48  
9 Ron Werner Vet Male 1:20:39  
10 David Burmeister Vet Male 1:21:41  
11 Bridget Harris Open Female 1:23:04  
12 Gabrielle Bahler Open Female 1:23:07  
13 Christopher Swannell Open Male 1:23:10  
14 Tom Pirie Vet Male 1:23:19  
15 Phillippa Harris Open Female 1:23:23  
16 Mark Smith Open Male 1:24:10  
17 Barrie Eccles Vet Male 1:27:16  
18 Daniel Schiffner Open Male 1:28:12  
19 Maria Paul Open Female 1:29:26  
20 Cheryl Hirschberg Vet Female 1:29:32  
21 Rebecca Brand Open Female 1:29:35  
22 Brendon Wildbore Open Male 1:31:10  
23 Craig Wilson Vet Male 1:31:30  
24 Leanna Bloemendaal Open Female 1:31:51  
25 Emma Boyack Open Female 1:32:39  
26 Mark Mudd Vet Male 1:33:47  
27 Jo Speary Vet Female 1:35:14  
28 Lisa Pomana Open Female 1:37:50  
29 Raewyne Hyde Vet Female 1:38:11  
30 Lucy Nottingham Open Female 1:39:15  
31 Catriona Pirie Vet Female 1:44:13  
32 Wendy Allerby Vet Female 1:48:51  

Medium Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Richard Hughes Open Male 0:40:11  
2 Jacob/Steve Platt Team 0:40:37  
3 Sam Regan Junior Male 0:41:40  
4 Jack McKenzie Vet Male 0:41:52  
5 Bryce Hirschberg Under 16 Male 0:43:28  
6 Robert Stannard Under 13 Male 0:43:39  
7 David Martin Under 13 Male 0:44:52  
8 Sara Baumann Junior Female 0:45:22  
9 Kevin Whalley Vet Male 0:46:37  
10 David Gethin Vet Male 0:47:03  
11 Joel Yates Under 13 Male 0:47:03  
12 Jake VanLienen Under 16 Male 0:47:44  
13 Kevin Palmer Vet Male 0:49:28  
14 Natalie Brien Open Female 0:49:31  
15 John VanLienen Vet Male 0:50:13  
16 Felicity Masters Open Female 0:50:28  
17 Sam Lowe Open Male 0:51:59  
18 Kristine Arnold Open Female 0:52:03  
19 Daniel McInnes Open Male 0:52:14  
20 Kim Scott-Ritchie Open Female 0:52:30  
21 Laura Cranston Open Female 0:52:38  
22 Lindsay Robertson Vet Male 0:52:46  
23 Steve Hirschberg Vet Male 0:52:57  
24 Shannon Tate Open Female 0:55:57  
25 Rebecca Mudd Junior Female 0:56:09  
26 Gaye Scott Vet Female 0:56:14  
27 Susan Mudd Vet Female 0:57:23  
28 Brent Gibb Open Male 0:57:46  
29 Rebecca Fone Open Female 0:59:14  
30 Claire Scott Vet Female 0:59:30  
31 Hayley Van Hout Open Female 0:59:45  
32 Elly Nederhoff Vet Female 0:59:48  
33 Ian Pollard Vet Male 1:00:13  
34 Kirsty Tucker Open Female 1:01:30  
35 Sally Rasmussen Vet Female 1:02:21  
36 Tracey Turner Vet Female 1:02:57  
37 Natasha Baker Open Female 1:05:04  
38 Rachel Offord Open Female 1:05:27  
39 Jen Lawton Open Female 1:13:47  
40 Dawn Mark Open Female 1:18:28  
41 Emma Patrick Under 13 Female 1:25:26  
42 Andrew Patrick Vet Male 1:25:27  
43 Christene Brown Vet Female 0:38:22 1 Lap Bike.

Short Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Darren Hirschberg Under 13 Male 0:20:44  
2 Thomas Berg Under 13 Male 0:21:17  
3 Sam Reddish Under 13 Male 0:21:33  
4 Emily Shearman Under 13 Female 0:22:23  
5 Gorgi VanLienen Under 13 Female 0:23:02  
6 Sam Leabourne Under 13 Male 0:23:12  
7 Team Leabourne Team 0:23:14  
8 Shelley Hughes Open Female 0:23:27  
9 Sam Phillips Under 13 Male 0:23:44  
10 Flyn Yates Under 13 Male 0:23:59  
11 Joe Reddish Under 13 Male 0:24:46  
12 George Reddish Under 13 Male 0:24:51  
13 Nic Peace Open Male 0:25:06  
14 Stacey Gunn Under 13 Female 0:26:08  
15 Thomas Stannard Under 13 Male 0:26:21  
16 Thanh Nguyen Under 16 Male 0:27:31  
17 Peter Sunderland Open Male 0:27:43  
18 Angela Burton-Brown Open Female 0:28:09  
19 Lisa Burmeister Open Female 0:28:52  
20 Tori Bendall Under 13 Female 0:29:26  
21 Geoff Bendall Open Male 0:29:28  
22 Jette Williams Vet Female 0:29:45  
23 Karl Werner Under 13 Male 0:30:28  
24 Alicia Davie Under 13 Female 0:31:35  
25 Luke Scott Under 13 Male 0:33:02  
26 Ashleigh Gunn Under 13 Female 0:33:03  
27 Deborah Bartrum Open Female 0:33:16  
28 Jessica Davie Under 13 Female 0:34:01  
29 Abbie Davie Open Female 0:34:06  
30 Tony McMillan Junior Male 0:34:41  
31 Jade Renall Open Female 0:36:05  
32 Alice Moir Under 13 Female 0:49:23  
33 Henry Moir Under 13 Male 1:06:48  

Duathlon Medium Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Jonathon Van Klink Junior Male 1:05:43  
2 Kate Booth Open Female 1:06:07  
3 Amie Parker Open Female 1:17:17  
4 Amanda De Hoop Junior Female 1:28:56  

Duathlon Short Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Aiko Nagasawa Open Female 0:36:20