Skip to content Skip to navigation

Triathlon Summer series 2009/10 - Race 4

Long Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Steve Stannard Vet Male 1:01:18  
2 Arved Schwendel Open Male 1:02:51  
3 Geoff Bendall Open Male 1:04:53  
4 Neil Martin Open Male 1:05:19  
5 Nathan Stewart Open Male 1:06:20  
6 Matthew Schipper Vet Male 1:06:38  
7 Mark Seelye Open Male 1:07:54  
8 Team Pirie Team 1:10:37  
9 Dave Scott Vet Male 1:10:45  
10 Awa Melbourne Vet Male 1:11:00  
11 Paul Walton Vet Male 1:11:18  
12 Katherine Stannard Vet Female 1:12:19  
13 Jon Hughes Open Male 1:12:29  
14 Shayne Nation Open Male 1:14:48  
15 Rodger Moana Open Male 1:15:18  
16 Evan Mccaughan Open Male 1:15:44  
17 Jase Houia Open Male 1:18:07  
18 Courtney White Junior Female 1:18:51  
19 Sarah Leakey Open Female 1:19:10  
20 Rebecca Agnew Open Female 1:22:46  
21 Wendy Allerby Vet Female 1:25:40  
22 Raewyne Hyde Vet Female 1:25:59 Bike 7 Laps
23 Reece Benson Vet Male 1:26:04  
24 Tyler Benson Under 16 Male 1:27:14  
25 Yvette Cottam Vet Female 1:28:34 Bike 5 Laps
26 Catriona Pirie Vet Female 1:29:17  
27 Juliet Sutherland Open Female 1:29:27  
28 Diana Kawana Vet Female 1:47:10  
29 Mike Ryan Vet Male DNF  
 

Medium Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Laura Jensen Junior Female 0:19:47 Med Run & Swim
2 Angus Brenkley Under 16 Male 0:37:41  
3 Brent Hamilton Vet Male 0:38:25  
4 Nathan McHugh Under 16 Male 0:38:57  
5 Graham Hart Open Male 0:41:01  
6 Gavin Jensen Vet Male 0:41:04  
7 Jaimee Leader Under 13 Female 0:41:21  
8 Whare Isaac Open Female 0:41:58 No Bike
9 Kristie Hyde Open Female 0:44:43  
10 Charlotte Brenkley Under 16 Female 0:44:47  
11 James Mestyanek Under 16 Male 0:45:36  
12 Ashely Cuff Open Male 0:45:59  
13 Ian Briggs Open Male 0:46:48  
14 Alan Watts Open Male 0:47:34  
15 Martainn Cuff Open Male 0:48:29  
16 Pauline Van Geel Open Female 0:49:18  
17 Sally Briggs Open Female 0:49:36  
18 Susan Mudd Vet Female 0:54:38  
19 Taryn McKenzie Open Female 1:00:22  
20 Tim Jordan Open Male 1:00:40  
21 Maryjane Pratt Vet Male 1:01:46  
22 Team Hamilton Team DNF  
 

Short Course

Place First Name Surname Category Event Time
1 Robert Stannard Under 13 Male 0:26:02
2 Elizabeth Stannard Under 13 Female 0:26:45
3 David Martin Under 13 Male 0:27:30
4 Jharna Melbourne Under 13 Female 0:29:28
5 Hillary Nicholson Open Female 0:33:21
6 Abby Leader Under 13 Female 0:35:11
7 Bev Wilson Vet Female 0:36:36
8 Lenka Martin Open Female 0:36:53
9 Thomas Stannard Under 13 Male 0:36:54
10 David Moir Vet Male 0:40:48
11 Henry Moir Under 13 Male 0:41:32
12 Carolynn Forsyth Open Female 0:41:38
13 Wendy Eades Vet Female 0:43:47
14 Demelza George Franzmayr Open Female 0:43:55
15 Katja George Franzmayr Under 13 Female 0:44:27
16 Edward Winterburn Under 13 Male 0:44:36
17 Suzanne Winterburn Open Female 0:44:39
18 Emma Leader Under 13 Female 0:45:09
19 Sally Rasmussen Vet Female 0:50:09
20 Max Sheard Under 13 Male 0:52:07
21 Deb Sheard Open Female 0:52:09
22 Team Cleland Team 0:57:48
23 Adam Martin Under 13 Male DNF