Skip to content Skip to navigation

Triathlon Summer series 2009/10 - Race 5 - Family Triathlon

Long course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Arved Schwendel Open Male 0:59:29
2 John Galvin Vet Male 1:04:48
3 Blair Norwood Open Male 1:05:35
4 Paul Walton Vet Male 1:06:25
5 Dave Scott Vet Male 1:06:30
6 David McKevitt Open Male 1:07:38
7 Evan McCaughan Open Male 1:10:16
8 Shane Stratton Vet Male 1:10:44
9 David Murray Vet Male 1:10:49
10 Georgina Shank Open Female 1:15:08
11 Sheralee Cleland Vet Female 1:15:19
12 Brent Hamilton Vet Male 1:17:39
13 Lauren Miller Open Female 1:18:07
14 Rebecca Brand Open Female 1:18:47
15 Richard Blair Open Male 1:21:54
16 Tim Jordan Open Male 1:22:03
17 Jo Speary Vet Female 1:26:24
18 Wendy Allerby Vet Female 1:28:59

Medium course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Mitchell Rutter Under 16 Male 0:39:43  
2 Angus Brenkley Under 16 Male 0:40:37  
3 Stephen And Mac   Team 0:41:06  
4 Nathan McHugh Under 16 Male 0:42:05  
5 Helenka Pollard Junior Female 0:42:57 2 Laps Bike
6 Sophia And Suzanne   Team 0:44:16  
7 Jaimee Leader Under 13 Female 0:45:01  
8 Gavin Jensen Vet Male 0:45:43  
9 Charlotte Brenkley Under 16 Female 0:45:44  
10 Amanda Radich Open Female 0:45:48  
11 Team Nana   Team 0:48:44  
12 Team Grandad   Team 0:49:22  
13 Alina Hookway Open Female 0:50:08  
14 Ian Briggs Open Male 0:50:42  
15 Ryan Team   Team 0:51:02  
16 Scott Rogerson Open Male 0:51:09  
17 Yvette Cottam Vet Female 0:51:13  
18 Courtney Denton-Giles Open Female 0:51:26  
19 Vicki Stratton Vet Female 0:51:52  
20 Gaye Scott Vet Female 0:52:35  
21 Shannon Tate Open Female 0:53:27  
22 Katherine Given Open Female 0:54:24  
23 John Brenkley Vet Male 0:54:39  
24 Paul Charsley Vet Male 0:54:44  
25 Sally Briggs Open Female 0:55:01  
26 Ian Pollard Vet Male 0:55:22  
27 Ben And Mikayla Team   Team 0:58:00  
28 MIchael Johnson Open Male 0:58:08  
29 Allan VanRynbach Vet Male 0:58:13  
30 Joshua VanRynbach Under 13 Male 0:58:15  
31 Christine Morrison Open Female 0:58:44  
32 Matthews Mob   Team 1:00:33  
33 Susan Mudd Vet Female 1:01:35  
34 Taryn McKenzie Open Female 1:02:35  
35 Bev Wilson Vet Female 1:02:52  
36 Sarah Warrington Open Female 1:06:00  
37 Natasha Baker Open Female 1:06:23  
38 Anne-Marie Warrington Open Female 1:07:14  
39 Gael Andrews Vet Female DNF Puncture
40 Bryce Hirschberg Under 13 Male 0:36:36 2 Laps Bike, Puncture

Short course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Team Peanut Butter   Team 0:22:51
2 Wendy Brenkley Vet Female 0:23:08
3 Brown Team   Team 0:23:12
4 Jharna Melbourne Under 13 Female 0:23:30
5 Awa Melbourne Vet Male 0:23:32
6 Abby Leader Under 13 Female 0:23:47
7 Emily Shearman Under 13 Female 0:24:13
8 Tristan Pollard Under 13 Male 0:25:05
9 Anthony Charsley Under 16 Male 0:25:33
10 Team Mum And Daughter   Team 0:26:28
11 Michael Richmond Under 13 Male 0:26:51
12 Kerrin Stuart Under 13 Male 0:27:06
13 Katja Franzmayr Under 13 Female 0:27:10
14 Demelza Franzmayr Open Female 0:27:13
15 Matthew Adshead Under 13 Male 0:27:26
16 Cairo Godfrey Under 13 Female 0:27:57
17 Team Smith   Team 0:28:38
18 Emma Leader Under 13 Female 0:29:19
19 Luke Challies Under 13 Male 0:29:23
20 Team Sheard   Team 0:29:44
21 Curtis Barr Under 13 Male 0:29:46
22 Zara and Frank Lawton Team 0:29:55
23 Team Scott   Team 0:29:59
24 Luke Scott Under 13 Male 0:30:46
25 Emma Porritt Under 13 Female 0:30:52
26 Stacey Gunn Under 13 Female 0:31:01
27 Jessica VanRynbach Under 13 Female 0:31:31
28 Meredith Rogerson Open Female 0:31:40
29 Alex Lee Under 13 Male 0:32:25
30 Ashleigh Gunn Under 13 Female 0:32:42
31 Team Groomsters   Team 0:32:54
32 Karen Gunn Vet Female 0:33:09
33 Paris Cutler Under 13 Female 0:34:11
34 Christina Stuart Under 13 Female 0:34:33
35 Ryan Cutler Under 13 Male 0:34:45
36 Joanna Murray Open Female 0:35:16
37 Cameron VanRynbach Under 13 Male 0:35:43
38 Sally Rasmussen Vet Female 0:35:53
39 Campbell Woolley Under 13 Male 0:36:02
40 Laura Murray Under 13 Female 0:36:55
41 Hannah Woolley Under 13 Female 0:37:15
42 Sheard Team   Team 0:37:44
43 Linnea Franzmayr Under 13 Female 0:38:47
44 Caitlin Sheard Under 13 Female 0:39:06
45 Sharon Sheard Open Female 0:39:11
46 Val Smith Vet Female 0:40:28
47 Team Unhinged   Team 0:42:04
48 Jake Godfrey Under 13 Male 0:46:03
49 Kelly Stuart Open Female 0:46:07
50 Frank Lawton Under 13 Male 0:58:00
51 Paige Cutler Under 13 Female 1:14:11
52 Emma Grace Open Female DNF
53 Hannah Grace Under 13 Female DNF
54 Mark Grace Open Male DNF
55 Ben Grace Under 13 Female DNF
56 Harrison Porritt Under 13 Male DNF